+371 67 243 101   EN | RU
AIDS dienas zibakcija

AIDS dienas zibakcija

2014. gadā 1. decembrī (Pasaules AIDS dienā) t/c Origo stacijas laukuma telpās notika vērienīga zibakcija un informatīva kampaņa ar mērķi vairot izpratni par HIV/AIDS.
Cilvēku veidotā performance, kurā piedalījās aptuveni 40 brīvprātīgo, atspoguļoja solidaritātes, pieņemšanas un kopā būšanas būtiskumu. Horeogrāfe un deju māksliniece Kristīne Brīniņa meistarīgi iedzīvināja šīs akcijas pamatdomu dalībnieku sejas vaibstos, kustībās un balsīs.
Paralēli zibakcijai t/c apmeklētājiem bija iespēja uzrakstīt atbalsta vārdus uz mazas sarkanas papīra strēmelītes, kuru pēcāk pievienoja citiem laba vēlējumiem, kopīgi veidojot apjomīgu sarkano lenti (AIDS simbolu).

Veidot dialogu ar sabiedrību par šiem jautājumiem, informēt, skaidrot ir īpaši nozīmīgi. Jo, raugi, ņemot vērā statistikas datus, apgalvojums, ka HIV/AIDS tieši vai netieši SKAR ikvienu no mums, ir vairāk kā patiess.

Ir svarīgi paturēt prātā, ka socializēšanās ar HIV+ indivīdu nevar kaitēt. Tieši pretēji. Sarokošanās, apskāviens vai kopīga saruna pie tējas krūzes vairo prieku un mazina aizspriedumus. Jo mēs visi vēlamies būt pieņemti, saprasti un novērtēti. Un tikai no mums ir atkarīgs, vai dzīvosim sabiedrībā, kuras pamatvērtības ir cieņa, mīlestība, iecietība un atbalsts!
Palīdzēsim tiem, kurus skāris šis vīruss, – dzīvot, neslēpties un justies kā piederīgai un vērtīgai mūsu sabiedrības daļai. Vairosim izpratni par HIV/AIDS, lai sapņi, vērtības, veselība un mīlestība iet roku rokā ar cieņu un atbalstu. Ikvienam. Jo mēs visi, šeit un tagad, esam vienlīdz vērtīgi! Un ne tikai Pasaules AIDS dienā, bet katru dienu!