Uzsākam projektu speciālistiem (sociālie pedagogi, sociālie darbinieki, jaunatnes lietu speciālisti, NVO pārstāvji utt), kurus interesē paplašināt zināšanas ar integrāciju saistītās tēmās, kā arī iepazīties ar vērtīgu un interaktīvu rīku pieņemšanas un iekļaušanas jautājumu aktualizēšanā jauniešu (bet ne tikai) vidū savā profesionālajā darbībā – asociatīvajām kārtīm “Dialogs par DAŽĀDĪBU” un “Dialogs par HIV”, kuru būtu iespējams izmantot gan klātienes, gan attālinātajās sesijās.
Integrācijas jautājumi mūsu sabiedrībā ir ļoti aktuāli. Tos pastiprina arī pasaulē notiekošie procesi (karadarbība, migrācija u.c.). Tāpat arī vairāki pētījumi (KANTR, Pew Research Center, OECD PISA u.c.) liecina, ka mūsu galvaspilsētā jautājumi par pieņemšanu un iekļaušanu joprojām ir būtiski. Šie dati pārliecinoši ilustrē, ka joprojām pastāv grūtības pieņemt atšķirīgo, ka nereti mūsu attieksmi formē nevis objektīvi dati, bet gan dzīves laikā iegūti aizspriedumi, stereotipi. Mūsu rīcību nosaka nevis zināšanas un izpratne, bet bailes un dezinformācija.
Projekta “Es esmu Es. II” ietvaros plānots organizēt 2 dienu (septembra vidū) klātienes mācības profesionāļiem, kuru darbība saistīta ar izglītošanu: sociālie darbinieki, jaunatnes lietu speciālisti, sociālie pedagogi, nevalstisko organizāciju pārstāvji u.c. (10-12 dalībnieki), apskatot dažādības jautājumus, kā arī iepazīstoties ar asociatīvajām kārtīm “Dialogs par DAŽĀDĪBU” un “Dialogs par HIV”, to izmantošanas iespējām, priekšrocībām, ieguvumiem, aktualizējot sensitīvus jautājumus.
Rudenī tiks organizēts arī piecu (5) Zoom nodarbību cikls – speciālistiem un interesentiem. Katra nodarbība aktualizēs noteiktu integrācijas šķautni, sniedzot iespēju dalībniekiem iegūt teorētiskās bāzes zināšanas un apgūt dažādas metodes, kā šos konkrētos jautājumus risināt, izmantojot vērtīgu rīku – asociatīvās kārtis.
Projekta satura veidošanā un mācību vadīšanā iesaistītās personas:
- Sandra Zalcmane – eksperts imigrantu integrācijas jautājumos; Metodikas sociālajam darbam ar sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam pakļautām personām ekspertu grupas vadītāja; mācību kursa “MAK terapija psiholoģiskajā praksē” speciālists darbam ar metaforiskajām asociatīvajām kārtīm.
- Agita Sēja – geštaltterapeite, HIV/AIDS sociālo programmu vadītāja, ilggadēja nodarbību vadītāja;
- Danuta Kiopa – sociālais rehabilitētājs, Mg. sociālais darbs, smilšu spēles terapijas praktizētāja;
- Sintija Gerdena – sociālais pedagogs, supervizors. MOT programmas treneris
- Lelde Zēna – sertificēta trenere ar vairāk kā 15 gadu pieredzi neformālo nodarbību vadīšanā, 4 asociatīvo kāršu autore.
Drīzumā publicēsim par iespējām pieteikties uz klātienes mācībām un attālinātajām sesijām.
Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.
Komentāri nav pieejami