
PROFILS
Vārds:
Kazimirs Špricis (draugi sauc par Kriši)
Vecums:
Pietuvināts 30
Nodarbošanās:
Tirdzniecības sektorā
Dzīvesvieta:
Kādā no Rīgas guļamrajoniem
Attiecību statuss:
Te “brīvs”, te ne
Iepriekšējā epizodē Kriša māsa pamatīgi satraukusies lūdza parunāt ar savu dēlu Francis – viņai bija aizdomas, ka pusaudzis ir sācis lietot kādas narkotiskas vielas. Krišis, izstudējis interneta dzīlēs pieejamo informāciju par jauniešu uzvedības un atkarības jautājumiem, ķērās pie uzdevuma izpildes. Viņa plāns ietvēra vairākus būtiskus aspektus – kļūt par uzticības personu, nemoralizēt, nepārmest un sniegt atbalstu.
Krišis saprata, ka šobrīd ir būtiski veidot ciešāku saskarsmi ar savu krustdēlu. Tā kā abi bija lieli “Dinamo” fani, tad Francis labprāt atsaucās Kriša aicinājumam doties uz mīļotās komandas spēli. Hokejs- tā ir īsta meditācija! Katru reizi esot arēnā Kriši pārņēma – šeit un tagad- sajūta, nekas cits vairs nelikās svarīgs. Azarts, adrenalīns, emocijas – viss kas sakrājies, tika izkliegts un iztaurēts! Spēlei beidzoties, pēc dūšīgas līdzjušanas, abi pa ceļam uz mājām iegriezās kafejnīcā, lai vēl pārrunātu lielisko komandas uzvaru.
Sarunas gaitā, Kriši izrādīja neviltotu interesi par krustdēla ikdienas gaitām, sajūtām, pasaules redzējumu, dalījās ar saviem ieskatiem, kā arī atgadījumiem no laika, kad pats vēl gāja skolā. Vakars bija patiešām jauks un sirsnīgs. Atvadoties Krišis vēl bilda, ka priecāsies, ja Francis viņu uztvertu ne tikai kā radu, bet arī draugu. Un, ka viņš viņam var zvanīt jebkurā diennakts laikā, ja rodas tāda vajadzība.
Pēcāk Krišis vēl izdomāja dažādus interesantus kopējus pasākumus. Francis joprojām bija noslēgts, tomēr Kriši pārņēma sajūta, ka, neskatoties uz to, abi ir pa šo laiku satuvinājušies.
Un tad kādā vakarā ieskanējās telefons. Zvanīja Francis. Esot lieli sūdi…
turpinājums sekos.
……………………
Pusaudzim, pamazām no bērna kļūstot par pieaugušu indivīdu, ir jāsaskaras ar daudziem izaicinājumiem. Ja jaunietis nejūtas gana drošs un pārliecināts, ja viņam trūkst atbalsta sistēmas ģimenē, tad nereti savus iekšējos konfliktus un pārdzīvojumus viņš var sākt risināt (vai drīzāk apslāpēt), izmantojot destruktīvas metodes. Pastāv šķietamība, ka atkarības palīdzēs aizpildīt iekšējo tukšumu, mazinās spriedzi, bailes un sāpes.
Vairāk info:
www.pusaudzim.lv
www.riga.lv
www.medicine.lv
Komentāri nav pieejami