Attālināts 5 nodarbību cikls speciālistiem par iekļaušanas un pieņemšanas jautājumiem, izmantojot asociatīvās kārtis “Dialogs par DAŽĀDĪBU”! Katra nodarbība aktualizēs noteiktu integrācijas šķautni, sniedzot iespēju dalībniekiem iegūt teorētiskās bāzes zināšanas un apgūt dažādas metodes, kā šos konkrētos jautājumus risināt, izmantojot vērtīgu interaktīvu rīku – asociatīvās kārtis.
- 21.09.23 (ceturtdiena) 18.00-20.00
Sociālai atstumtībai pakļautās grupas
- 05.10.23 (ceturtdiena) 18.00-20.00
Cilvēki, kurus skar HIV/AIDS
Nodarbības laikā iespazīsimies ar faktoriem, kas rada pamatu sabiedrībā pastāvošajiem aizspriedumiem pret cilvēkiem, kurus skar HIV/AIDS. Apskatīsim vairākas metodes, kā var izmantot asociatīvās kārtis, lai saudzīgā veidā sniegtu zināšanas un/vai rosinātu diskusijas par sensitīviem – stereotipu, stigmu un tabu caurvītiem jautājumiem. Kā arī izgaismosim pastāvošos mītus, kas būtiski ietekmē mūsu izpratni un attiecīgi arī attieksmi pret HIV+ indivīdiem.
Lektori: Agita Sēja un Lelde Zēna
- 19.10.23 (ceturtdiena) 18.00-20.00
Diskriminācija – tās mazināšana
Mazināt diskrimināciju var tikai par to runājot, nosaucot vārdā un atpazīstot. Nodarbības laikā būs iespēja iepazīties ar veidiem kā, izmantojot asociatīvās kārtis, varam “ieraudzīt” diskriminācijas dažādās izpausmes un aspektus. Kā arī emociju un sajūtu spektru, kas ar to saistās.
Lektori: Agita Sēja, Danuta Kiopa
- 2.11.23 (ceturtdiena) 18.00-20.00
Mobings
Mobings ir cīņa par varu un statusu kolektīvā. Un ir dažādi iemesli kāpēc tas tiek realizēts – pārākuma sajūta, uzmanības pievēršana, vēlme iekļauties, vardarbības pieredze u.c. Izmantojot asociatīvās kārtis, nedaudz iedziļināsimies šī uzvedības modeļa būtībā un parādīsim noteiktas metodes kā strādāt ar kārtīm, aktualizējot ar mobingu saistītos jautājumus jauniešu un pieaugušo auditorijā.
Lektori: Sintija Gerdena un Lelde Zēna
- 9.11.23 (ceturtdiena) 18.00-20.00
Dažādības pieņemšana.
Nodarbības laikā papētīsim, kas ir dažādība; kā man pieņemt dažādību sev apkārt un sevī; apskatīsim, kādas ir dažādības dimensijas un identificēsim, pēc kurām dimensijām diskriminācija notiek visbiežāk un kāpēc. Dalībniekiem būs iespēja apzināt resursus, kas būtu attīstāmi sevī, lai veidotos padziļināta izpratne par dažādības pieņemšanu gan profesionālajā, gan personīgajā dzīvē.
Lektori: Sandra Zalcmane un Sintija Gerdena
Pieteikšanās nodarbībām: https://forms.gle/
Dalība ir bezmaksas!
Nodarbību satura veidošanā un vadīšanā iesaistītie speciālisti:
- Sandra Zalcmane – eksperts imigrantu integrācijas jautājumos; Metodikas sociālajam darbam ar sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam pakļautām personām ekspertu grupas vadītāja; mācību kursa “MAK terapija psiholoģiskajā praksē” speciālists darbam ar metaforiskajām asociatīvajām kārtīm.
- Agita Sēja – geštaltterapeite, HIV/AIDS sociālo programmu vadītāja, ilggadēja nodarbību vadītāja;
- Danuta Kiopa – sociālais rehabilitētājs, Mg. sociālais darbs, smilšu spēles terapijas praktizētāja;
- Sintija Gerdena – sociālais pedagogs, supervizors. MOT programmas treneris;
- Lelde Zēna – sertificēta trenere ar vairāk kā 15 gadu pieredzi neformālo nodarbību vadīšanā, 4 asociatīvo kāršu autore.
Kontaktinformācija: dialogs.zinu.lapa@gmail.com
Nodarbības tiek organizētas projekta “Es esmu Es! 2” ietvaros. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.
Komentāri nav pieejami