ZINĀŠANU TREŠDIENA

 

Vai esi dzirdējis teicienu, ka trešdiena ir „mazā piektdiena”? Mēs domājam, ka savs laiks atpūtai un savs – darbam un aktīvai jaunu zināšanu gūšanai. Tādēļ pasludinām šo un katru nākamo trešdienu par ZINĀŠANU TREŠDIENU!

 

ZINĀŠANU TREŠDIENĀ ik reizi tiks apskatīts kāds seksuāli reproduktīvās veselības, HIV/AIDS vai narkotiku lietošanas kaitējuma mazināšanas jautājums, kas ļaus uzzināt un izprast vairāk, lai brīdī, kad pienāk atpūtas un, iespējams, ballīšu piektdiena, Tu būtu zinošs, pasargāts un drošs!

 

Sūti sev interesējošos jautājumus vai tēmas vēstulē šeit pat vai arī uz e-pastu zinasanutresdiena@gmail.com un palīdzi mums veidot Tev noderīgu un saistošu saturu!

Kā pareizi uzglabāt prezervatīvus?

Pirmā ZINĀŠANU TREŠDIENA sāksies ar bieži uzdoto, "mātē Googlē" meklēto un pavasarī tik aktuālo jautājumu par pareizu prezervatīvu uzglabāšanu un to, kādus principus ir svarīgi ievērot, lai dzimumakta laikā nodrošinātu sev un partnerim maksimālu drošību.

 

  • Pirmais un pats galvenais solis vienmēr un visur ir pārbaudīt prezervatīva derīguma termiņu. Jā, gluži kā pirms ikdienišķā piena iepakojuma pirkšanas pārbaudām tā derīguma termiņu, tā arī prezervatīva derīguma termiņš jāpārbauda pirms lietošanas. To atradīsi gan uz kopējā iepakojuma, gan atsevišķi uz katra prezervatīva iepakojuma aiz teksta "EXP" (angliski expiration”).

  • Veicot pavasara tīrīšanu, esi atradis gluži jaunu un pat neatvērtu prezervatīvu iepakojumu automašīnas mantu lādītē? Diemžēl no skata svaigo iepakojumu tā arī nāksies atstāt neatvērtu. Izteikti augstas un zemas temperatūras var ietekmēt prezervatīva izturību un elastību. Tā kā Latvijā ziemas laikā temperatūra bieži vien noslīd krietni zem nulles atzīmes, kā arī vasarā automašīna saulē mēdz uzkarst līdz augstām temperatūrām, automašīna nebūs īstā vieta, kur prezervatīvus uzglabāt.

  • Arī tieši saules stari var atstāt ietekmi uz prezervatīva izturības un elastības spējām. Lai gan tās ir iespaidīgas, lieka izaicināšana nav nepieciešama.

  • Lai izvairītos no nejaušas saduršanas, prezervatīvus nevajadzētu uzglabāt arī tuvumā asiem objektiem (kosmētikas maciņā blakus šķērēm, nagu vīlītēm vai somā blakus mājas atslēgām). Arī naudas maks nebūs īstā vieta ilgai prezervatīva glabāšanai. Zinām jau zinām – kas gan var būt labāks – vienmēr līdzi un pa rokai. Tomēr saspiešana, sēdēšana virsū (vīriešu pārstāvjiem raksturīga) prezervatīvu var traumēt, īpaši, ja tas makā stāv jau ļoti ilgu laiku.

  • Vērts atgādināt, ka arī prezervatīva iepakojuma atvēršanai ir nozīmīga loma. Nekādā gadījumā neatver to ar zobiem, šķērēm, nazi, zāģi... Prezervatīva rievotās maliņas ir speciāli paredzētas atvēršanai un ļaus to izdarīt viegli un bez prezervatīva bojāšanas.

 

 

Kas tad paliek pāri perfektai prezervatīvu glabāšanas vietai? Sausa vieta istabas temperatūrā būs īstā, kur ilgtermiņā uzglabāt prezervatīvus. Neatkarīgi no tā, vai satraucošais laimes brīdis paredzēts ar kādu vienu un īpašu personu vai ballītes laikā satiktu aizraušanos, svarīgi vienmēr būt gatavam ar droši uzglabātu prezervatīvu!

   
Lasīt tālāk…
Ievietots: 02.05.2018, 17:20

 dialogs@diacentrs.lv

     
financial support by AKSEPT, FHI, USAID