(Sa)jūtas un instinkti pavasarī

Pavasaris!! Viss plaukst, viss mostas, putniņi čivina, strautiņi urdz... Lieliski! Mainās daba, un tai līdzi arī cilvēki. Eh, pavasaris – burvīgs laiks ar kaudzi priekšrocībām. Piemēram, vīriešiem parocīgāk vērot sieviešu augumus, jo saulesbrillēs nav manāms, kur slīd skatiens, nu jā, saulīte taču žilbina.

 

Tik šogad tas pavasaris kaut kur noklīdis. Varbūt tāpēc vīriešiem bikses tādas mierīgas un sievietēm svārki garāki? Vēl arvien ir grūti pamosties no ziemas miega, lai gan prasās jau uzvilkt plānāku mēteli, kādu košāku vai formas izceļošāku apģērbu. Tāpēc, kamēr vēl uz ielām nav redzami kārdinātāji un kārdināmie, pavasaris pamazām mostas mūsu galvās.

 

Reti kurš pamostas uzreiz žirgts, tāpēc arī tagad cilvēki tādi īgni, kamēr vēl saulīte vaigus nesilda. Bet tik un tā, nepamet doma, ka, kaut kad drīzumā, smaidi kļūs platāki un actiņas spožākas, raugoties uz plaukstošiem pumpuriem. Tā vien prasās kabatā ieslidināt kādu prezervatīvu paciņu, jo saulītes iespaidā biežāk saceļas.. khm... garastāvolis. Jā, ziemā jau arī prasījās – sasildīties... Bet pavasaris rosina arī samīļoties un paspēlēties, gluži kā kaķīšiem.

 

Ne velti pavasari dēvē arī par runcīšu un kaķenīšu laiku. Mostas dzīvnieciskie instinkti. Zvēri pārojas, lai radītu pēcnācējus, savukārt cilvēciņš to ir pielāgojis arī tīri labpatikas, baudas gūšanai. Ja ziemā vairāk ir vēlme iekūņoties kādā siltā segā, tad pavasaris ir laiks, kad to nomest, un pieglausties otram. Organisms pēc ziemas miega ir izslāpis pēc mīļuma, pēc pieskārieniem. Un pavasara saulīte tā vien rosina tos dot. Visa daba rāda piemēru, cik jauki un patīkami ir nodoties radīšanai...

 

Bet citreiz, jau dziļāk pavasarī iebrienot, kad viss plaukst, un svaigums jaucas ar krāsaino ziediņu, pumpuru un putekšņu smaržām, gadās apreibt no visa, kas apkārt. Gadās tik ļoti aizplūst līdzi pavasarīgi siltajam vējam, ka apdomīgums, piezemētība, piesardzība kā tādas pērnās lapas sairst smalkos putekļos. Tad šķiet tik nebūtiski domāt par ikdienu, par problēmām, par pienākumiem, tā vietā gribas baudīt dzīvi pilniem malkiem.


Sildīsimies, rosīsimies, izstaipīsimies, smaidīsim, mīlēsim, tomēr pavasara reibumā nezaudēsim galvu. Kaislības ir vēl seksīgākas, ja padomāts par abpusēju drošību. Tāpēc pārliecināsimies, ka pa rokai (drošs paliek drošs) ir vienmēr rodama prezervatīvu paciņa! ;)

(autors: V.V.)

Ievietots: 13.04.2015, 20:23dialogs@diacentrs.lv

     
financial support by AKSEPT, FHI, USAID