PASAULES AIDS DIENA 2015

Katru gadu 1.decembrī, kad visā Pasaulē atzīmē Pasaules AIDS dienu, tiek rīkoti pasākumi, lai veicinātu izpratni, celtu informētības līmeni sabiedrības daļā, kuru tieši neskar HIV/AIDS, mazinātu aizspriedumus un diskrimināciju pret HIV/AIDS skarto sabiedrības daļu, izrādot solidaritāti un radot atbalstošu, saprotošu un harmonisku vidi.

Tāpēc otrdien, 1. decembrī, no plkst. 18.30 – 18.45, jebkurš interesents ir aicināts pievienoties biedrības DIA+LOGS, AGIHAS, Apvienība HIV.LV, Slimību profilakses un kontroles centra, Latvijas Sarkanā krusta, LGBT un viņu draugu apvienības MOZAĪKA organizētam piemiņas pasākumam pie stēlas (Marijas un Satekles ielas stūris) – tiks aizdegtas svecītes, veidota improvizēta muzikāla performance, kā arī dalītas nelielas dāvaniņas (drošs līdzeklis HIV ierobežošanai).

 

Savukārt trešdien, 2.decembrī Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvāris 28, 2.stāva Kamīnzāle) biedrība „DIA+LOGS” sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām „Apvienība HIV.LV” un „AGIHAS”, Latvijas Platformu Attīstības Sadarbībai LAPAS un „Izglītības Attīstības Centrs” organizē konferenci “HIV, tuberkulozes, C hepatīta profilakses aktualitātes”.  

Apzinoties augsto HIV izplatību Latvijā, ir jāmeklē ceļi un jāpielieto jaunākās metodes infekciju slimību izplatības ierobežošanā, tāpēc konferences gaitā uzklausīsim dažādu jomu speciālistus (t.sk. prof. B.Rozentālu un A.Krūmiņu, VM pārstāvi Ivetu Volkovsku-Cielavu u.c.), kas dalīsies pieredzē ar aktuālāko infekciju slimību profilakses jomā. HIV/AIDS nav tikai Latvijas problēma, mēs nedzīvojam tikai savā „sētā”, notiek pastāvīga mijiedarbība starp valstīm. Kas ir jaunākais pasaulē un kāda situācija ir mūsu kaimiņos HIV izplatībā, ko nozīmē attīstības sadarbība un kāpēc tā ir nozīmīga arī veselības laukā, - ir tēmas, kas tiks apspriestas konferencē.  

Slimību profilakses un kontroles centra statistikai rāda, ka Latvijā kopējais reģistrēto HIV infekcijas gadījumu skaits no 1987.gada līdz 2015.gada 1.novembrim ir 6553 gadījumi, taču realitātē šis skaitlis ir divkāršojams, jo katrs otrais HIV inficētais cilvēks nezina, ka ir inficēts. Vairāk statistikas šeit 

Papildus informācija:
par konferenci -Ruta Kaupe, biedrības "DIA+LOGS" valdes priekšsēdētāja e-pasts: dialogs@diacentrs.lv; tel: 67243101, 29412855

par 1.decembra pasākumu - Lelde Zēna, Projekta koordinatore, leldez@hotmail.com, tel.: 20066680

Ievietots: 29.11.2015, 13:11dialogs@diacentrs.lv

     
financial support by AKSEPT, FHI, USAID