Pasaules AIDS diena 2013

2011-2015. gada Pasaules AIDS dienu galvenā tēma ir - "Virzīties uz nulli: nulle - jaunu HIV infekciju, nulle - diskriminācijas, nulle - no AIDS mirušo". Skaists, nepieciešams un, protams, arī nedaudz ideālistisks uzstādījums.

Ir 2013.gads. Latvija. Tuvojas 1.decembris, kad šī diena tiek atzīmēta starptautiski. Kopš pagājušā gada ir reģistrēti 290 jauni HIV inficēšanās gadījumi No AIDS miruši jau 90 cilvēki. Diskriminācija turpinās.

Bet vīzija dzīvo, tās dēļ mēs strādājam, cenšamies un ļaujamies sapņiem. Un līdz 2015.gadam mums vēl ir nedaudz laika turpināt virzīties – uz veselību, uz informētību, uz rīcību un uz mīlestību. Tāpēc aicinām parūpēties par sevi, saviem tuviniekiem, mīļotajiem, draugiem, kolēģiem un paziņām!:


  •   pārbaudies pats uz HIV un iedrošini citus!
  •   piekop drošu seksu! (lieto prezervatīvu un lieto to pareizi)
  •   ņem vērā, ka laicīgi diagnosticējot HIV, var nodzīvot ilgu un relatīvi veselīgu mūžu;
  •   zini, ka HIV pozitīvs cilvēks neapdraud tevi un tavus līdzcilvēkus (vīrusu NEVAR iegūt sadzīves kontaktu ceļā!);
  •   atceries - cilvēkam, kas inficējies ar šo vīrusu, ir ļoti nepieciešams Tavs atbalsts, sapratne un pieņemšana. (Dzīvot patstāvīgās bailēs tikt izsmietam, atraidītam, nepieņemtam, izolētam, nesaprastam ir ļoti, ļoti grūti....)

 

Paldies, ja aizdomāsies par to!

 

Un, kā jau katru gadu AIDS dienā, arī šo svētdien “DIA+LOGS” durvis būs plaši atvērtas! Varēs ne tikai pārbaudīties uz HIV, hepatītiem B un C, sifilisu, aprunāties ar mūsu speciālistiem un apmainīt šļirces, bet arī nobaudīt siltu tēju un kādu smalkmaizīti. Savukārt mūsu kolēģi „LGTB un viņu draugu apvienība MOZAĪKA” aicina aizdegt svecītes un/vai nolikt ziedus pie stēlas – piemiņas vietā mirušajiem no AIDS (stēla atrodas trīstūrveida laukumā starp Marijas ielu un Satekles ielu, morāli atbalstot tos, kurus tieši vai netieši skārusi šī infekcija. Gaidīsim!

 

*Statistikas dati iegūti SPKC mājas lapā

Ievietots: 29.11.2013, 00:35

« atpakaļ

Komentāri (0)

Vārds*
E-pasts * (Netiks publicēts)

* Lodziņā ievadiet bildē redzamo aritmētisko rezultātu! =

Jūsu komentārs *dialogs@diacentrs.lv

     
financial support by AKSEPT, FHI, USAID