Nebijis pakalpojums Latvijā - Badiju kustība!

“DIA+LOGS” ar lepnumu piesaka mūsu valstī nebijušus jaunus pakalpojumus HIV-pozitīviem cilvēkiemLatvijas Badiju kustība, ko varam veikt pateicoties ViiV HealthCare Positive Action atbalstam.

 

Kas ir Badiji un kā izskatās šādi pakalpojumi?

Badijs: „tuvs draugs, kas pavada savu aizbilstamo visās aktivitātēs”, uzticams, labs draugs jeb biedrs. Tās ir attiecības starp diviem cilvēkiem, kurus (iespējams) skar līdzīgas problēmas un kuru starpā veidojas dziļa savstarpēja sapratne. Badija uzdevums ir sniegt atbalstu, tādējādi veicinot HIV inficēta indivīda integrāciju.


Badiju projekts Latvijā

Kāda ir badiju vēsture?

Aizsākumi rodami ASV, kad tika sniegts atbalsts Vjetnamas kara skartajiem; pēcāk AIDS pacientiem. Eiropā – Nīderlandē šī kustība aizsākās jau 90-jos gados, kad HIV infekcijai bija dramatisks raksturs; arī Vācijā badiju koncepts ir labi pazīstams un šobrīd aizsācies jauns projekts ar valsts atbalstu.

 

Kāpēc tas ir svarīgi Latvijā?

Nepieciešamība pēc šāda pakalpojuma mūsu valstī ir ļoti liela. Šobrīd ir reģistrēti vairāk kā 6000 ar HIV inficētie. Turklāt ieņemam otro vietu Eiropas Savienībā ar jaunatklāto HIV infekcijas gadījumu skaitu.

 Ar katru gadu gadījumu skaitam ir tendence palielināties. Piemēram, laika periodā: 2009-2011. gads, attiecīgi - 300; 340; 340; 347 jauni inficētie (2014.)

Ir ārstēšana un valsts garantētie sociālie pakalpojumi, tomēr ar to diemžēl nepietiek, lai sniegtu adekvātu atbalstu un palīdzību cilvēkiem, kuriem noteikta diagnoze. Joprojām mūsu sabiedrībā pastāv ļoti neiecietīga, nereti pat diskriminējoša attieksme pret indivīdiem, kuriem ir HIV statuss, tāpēc jo īpaši svarīgi ir morāli un emocionāli viņus atbalstīt.

 

Kā tas notiks Latvijā?

Tiks veidota kustība, attīstot badiju konceptu, kuras pamatmērķis - sniegt noteiktus pakalpojumus HIV-pozitīviem indivīdiem, ņemot vērā Latvijas specifiku.

Badiju komandā ietilps: 20 apmācīti motivēti cilvēki, tostarp ~ 10 RSU studenti, paši HIV inficētie, draugi, speciālisti, kas jau strādā HIV/AIDS laukā.

Piesakies kļūt par badiju, aizpildot anketu līdz 23.septembrim šeit

 

Kā pieteikties pakalpojumam?

Ja tev vai tavam ģimenes loceklim, draugam, līdzgaitniekam ir nepieciešama palīdzība un atbalsts, jo dzīves prieku, labsajūtu un sadzīvisko komfortu apdraud lietas, kas saistītas ar HIV diagnozi, tad piesakies šī atbalsta pakalpojuma saņemšanai, sūtot e-pastu uz: dialogs@diacentrs.lv vai zvanot pa telefoniem 67243101 (centrs); 29412855 (Ruta)

 

Veiksim aktīvu darbu, lai saglabātu un turpinātu Badiju pakalpojumus jeb kustību – ar LM, VM, Rīgas domi, lai diagnoze „HIV inficēts” nenozīmētu dzīves kvalitātes norietu.


« atpakaļ

Komentāri (0)

Vārds*
E-pasts * (Netiks publicēts)

* Lodziņā ievadiet bildē redzamo aritmētisko rezultātu! =

Jūsu komentārs *dialogs@diacentrs.lv

     
financial support by AKSEPT, FHI, USAID