„Iecietības māksla caur jauniešu mākslu”

Biedrība „DIA+LOGS” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu, sabiedrības integrācijas programmas ietvaros realizē projektu „Iecietības māksla caur jauniešu mākslu”.

Projekta laikā šī gada aprīļa un maija mēnesī 8 Rīgas mācību iestādēs tiks novadītas lekcijas par HIV/AIDS, diskrimināciju un toleranci. Pēc šīm lekcijām jaunieši tiks aicināti iesaistīties konkursā „HIV. Iecietība. ES”, iesūtot savus darbus (zīmējumus, kolāžas, gleznojumus, komiksus utt.) jauno DIA+LOGS vizuālo materiālu noformējuma radīšanai. Visi darbi tiks ievietoti mājas lapā, izstādīti biedrības FaceBook profilā balsošanai, kā arī izlikti apskatei centra telpās. (Pēcāk iesūtītie darbi publiskai apskatei tiks izstādīti ES mājā).

 

Kā liecina statistikas dati, Latvijā pēdējos gados vairāk kā 49% ar HIV inficējušies tieši heteroseksuālo kontaktu laikā, proti, vīrietim nodarbojoties ar seksu ar sievieti. Bet, kas jo satraucošāk – viena no galvenajām riska grupām šajā kategorijā ir jaunieši vecumā no 15-28 gadiem!(http://www.spkc.gov.lv/hiv-aids/)

Cilvēkos joprojām mīt stereotipiski priekšstati par to, ka HIV inficētas personas pārstāv tikai sabiedrības „zemākos” slāņus. Šis apstāklis, kombinācijā ar faktu, ka par vīrusa klātbūtni organismā nekas var neliecināt daudzus gadus, ir cēlonis dramatiskajai statistikas ainai, proti, - cilvēki nemaz neaizdomājas, ka HIV var skart arī viņus – normālus ierindas indivīdus, īpaši, ja vīrusa esamība organismā nemaz nav jūtama. Savukārt veikt testu, lai pārbaudītos uz HIV, nav viegls solis. Īpaši, ņemot vērā, kāda, HIV pozitīva rezultāta gadījumā, attieksme ir sagaidāma no līdzcilvēkiem – nosodījums, atraidījums, izsmiekls, norobežošanās utt.

Tāpēc ir būtiski izglītot jauniešus par šo tēmu, lai ne tikai mazinātu infekcijas izplatību, bet arī veicinātu attieksmes maiņu. Lai cilvēki vairāk rūpētos par savu veselību (tostarp seksuālo), zinātu, kā sevi pasargāt, nebaidītos veikt testu nepieciešamības gadījumā, kā arī spētu sniegt sapratni un atbalstu saviem radiem, draugiem, paziņām, kuras skāris šis vīruss.

Projekta ilgums: no 10.03.2014- 31.10.2014

„Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros"

 
   
Ievietots: 16.03.2014, 21:09

« atpakaļ

Komentāri (0)

Vārds*
E-pasts * (Netiks publicēts)

* Lodziņā ievadiet bildē redzamo aritmētisko rezultātu! =

Jūsu komentārs *dialogs@diacentrs.lv

     
financial support by AKSEPT, FHI, USAID