Eiropas HIV testēšanās nedēļa noslēgusies

Jau otro reizi Eiropas valstīs īsi pirms Pasaules AIDS dienas (no 21.-28.novembrim) tika īstenota Eiropas HIV-testēšanas nedēļa.   Arī biedrība DIA+LOGS  ar  “AIDS Health Care Foundation” atbalstu iesaistījās šajā starptautiskajā kampaņā. Tās ietvaros tika veikts izglītojoši informatīvais darbs un, protams, pārbaudes uz HIV, nodrošinot pirms un pēc testa konsultācijas. Testus varēja veikt vairākās vietās Latvijā: DIA+LOGS centrā un mobilajā vienībā (busā, kas katru darba dienas vakaru veic izbraukumus uz dažādiem Rīgas rajoniem); dienas centrā bezpajumtniekiem; patversmē Zilais Krusts; rehabilitācijas centrā Bētlemes Žēlsirdības māja; Centrā Labā Cerība; Samariešu apvienības grupu dzīvokļos un arī Bauskā.

Kopumā nedēļas laikā notestējās 285 cilvēki - 188 vīrieši un 97 sievietes. 14 no testa rezultātiem izrādījās pozitīvi. No kopējā skaita 102 ir intravenozo narkotiku lietotāji, savukārt 12 - vīrieši, kuriem ir sekss ar vīriešiem. Visvairāk uz cilvēka imūndeficīta vīrusu pārbaudījās stiprā dzimuma pārstāvji vecumposmā no  21 līdz 40 gadiem. 

Speciālisti uzskata, ka katrs trešais cilvēks no HIV inficētajiem Eiropā nezina, ka ir inficēts. Pusei no tiem, kuri savu HIV statusu nezina, infekcija tiek diagnosticēta novēloti un līdz ar to arī novēloti, bieži jau ielaistā AIDS stadijā, tiek uzsākta ārstēšana. Savlaicīga HIV infekcijas diagnostika ir ļoti svarīga arī tāpēc, ka cilvēks, zinot savu HIV testa rezultātu, retāk piekopj riskantas uzvedības paradumus un retāk inficē citus līdzcilvēkus. 

 

Ja vēlies uzzināt cilvēku pārdomas, kuri ir jau veikuši testu, spied šeit

Ievietots: 10.12.2014, 18:39dialogs@diacentrs.lv

     
financial support by AKSEPT, FHI, USAID