DIA+LOGS palīdz EK pieņemt jaunus dokumentus narkotiku ierobežošanā
Sabiedrība izvēlas iespējami mazāku saskarsmi ar HIV un atkarību profilakses punktiem, kas ikdienā strādā reālo darbu ar atkarīgajiem, t.sk. budžeta naudas iedali. Mūs visbiežāk atceras, jo īpaši žurnālisti, kad ir nepieciešams kopienas cilvēku, kam ir vai ir bijusi saskarsme ar narkotikām, pieredze vai viedoklis. Tā tas notika arī šoreiz. Proti, Eiropas Komisija (EK) gatavojas izstrādāt un pieņemt jaunu dokumentu par legālo narkotiku ierobežošanu. 

Lai lēmumi būtu praksē balstīti ("evidence-based"), ir nepieciešama reālās situācijas izpēte. Šī iemesla dēļ Eiropas mēdiju pārstāvji devās uz Latviju un, pateicotiesRīgas domes Labklājības departamenta speciālistu ieteikumam, DIA+LOGS centrā beidzot "atrada meklēto" - iespēju nointervēt cilvēku, kurš ir lietojis gan legālās, gan nelegālās narkotikas - spice, legalise un citas.Mūsu klients piekrita dalīties ar savām izjūtām un pieredzi. Galvenā ziņa, ko viņš sniedza bija- nav smago un vieglo narkotiku, visas izmaina apziņu, ved pie atkarības. "Legālās narkotikas ir nezināmas izcelsmes, nezin kādi draņķi tur ir sajaukti un zombē cilvēkus". Viņš uzskata, ka tas ir traģiski, ka tās ir tik pieejamas par lētu naudu.

Žurnālisti sarunu vērtējā kā ļoti nozīmīgu, informatīvu un reālo situāciju atainojošu. Iegūtie dati tiks apkopoti un septembrī sižets būs pieejams plašākai publikai. Ceram, ka šis materiāls, interviju ieskaitot, kādam palīdzēs aizdomāties vai ir vērts sākt lietot apreibinošās vielas - lai cik pieejamas un it kā "nekaitīgas" tās arī nebūtu.

Ievietots: 29.07.2013, 13:46

« atpakaļ

Komentāri (0)

Vārds*
E-pasts * (Netiks publicēts)

* Lodziņā ievadiet bildē redzamo aritmētisko rezultātu! =

Jūsu komentārs *dialogs@diacentrs.lv

     
financial support by AKSEPT, FHI, USAID