DIA+LOGS arī šogad EROTĀ
         

Te konspektīvs ieskats DIA+LOGS  EROTA komandas novērojumos un secinājumos!

  • Lielākoties cilvēki, kuri nāca klāt bija aptuveni informēti par HIV/AIDS tēmu. Daudziem nebija aktuāls šis jautājums, proti, aizsargāšanās ar prezervatīvu seksa laikā. Kā argumenti tika minētas pastāvīgas attiecības, būšana laulībā un/vai kopēju bērnu esamība.
  • Kas attiecas uz prezervatīvu vilkšanas konkursu, lai arī sākotnēji visi mēģinātāji uzskatīja, ka šis uzdevums viņiem problēmas nesagādās, tomēr izrādījās, ka tiešām daudzi nezina dažādus sīkos knifiņus, kas saistīti ar prezervatīviem un to PAREIZU lietošanu!
  • Pārsvarā cilvēkus vilināja iespēja iegūt bezmaksas prezervatīvus pie mums, bet bija arī daži indivīdi, kurus patiesi ieinteresēja mūsu darbība, HIV/AIDS situācija Latvijā un iespējas līdzdarboties biedrības misijas sasniegšanā.
  • Cilvēki bija atsaucīgi, iesaistījās sarunās un galvenais, ko, manuprāt, mēs varam sasniegt ir ierosināt domāt cilvēkus atbildīga seksa virzienā, dažādās situācijās, kas cilvēka dzīvē mēdz būt, līdz ar to maksimāli minimizējot nevajadzīgus riskus.
  • Varētu teikt, ka atsaucība bija tiešām diezgan laba, neviens neaizskrēja prom, izdzirdot, ka tagad runāsim par HIV.  Aptuveni 90% no aptaujātajiem zināja, ka HIV nevar dabūt sadzīves ceļā un sabiedriskajās tualetēs, par ko bija liels prieks. Mani gan ļoti pārsteidza tas, ka daudzi cilvēki tomēr uzskatīja, ka HIV nevar dabūt anālā seksa laikā.  Tas patiešām bija negaidīti.Kas attiecas uz prezervatīva vilkšanas demonstrāciju – tikai puse no dalībniekiem  saspieda galiņu, lai tur būtu vieta spermai.
  • Erota pie mums pienāca pāris - vīrietis un sieviete, kas vēlējās uzzināt, ko mēs šeit darām. Kad paskaidroju, ka stāstām cilvēkiem par drošu seksu, viņš novilka- āāāā, tas nav mums, mēs esam uzticīgi viens otram. Lieliski, es teicu, tomēr tas jāzina katram. Un tad vīrietis man paskaidroja, ka ir jābūt uzticīgiem, ka nedrīkst būt sekss ar svešiem cilvēkiem, ka, lūk, tādi cilvēki, kas staigā pa Erotiem un dzer kokteiļus arī ir pie visa vainīgi. Sieviete viņam blakus skumji smaidīja, un es domāju, ka tieši šie pašpārliecinātie, agresīvie cilvēki, kuri ir pilnīgi droši, ka viņus jau nu gan neviens nekrāps un nepievils, ir tie, kuru dēļ viņu partneri, draugi, paziņas, bērni, vecāki izvēlas klusēt par savām slimībām, infekcijām; baidās piedāvāt seksu ar prezervatīvu, jo citādi jau būs tie sliktie...Es aicināju viņu būt pieņemošam, bet velti, viņš aizgāja ar savu pārliecību. Es turpināju stāstīt par to, cik svarīgi ir rūpēties par sevi, būt drošās attiecībās un vienmēr paturēt prātā, ka mēs katrs rūpējamies par sevi un esam atbildīgi par otru, bet dzīve mēdz piespēlēt dažādas situācijas. Statistika ir nepielūdzama - visvairāk ar HIV inficējas heteroseksuālo kontaktu laikā - bez prezervatīva.
                          
 DIA+LOGS EROTS 2014  DIA+LOGS EROTS 2014  DIA+LOGS EROTS 2014
Ievietots: 17.02.2014, 17:02dialogs@diacentrs.lv

     
financial support by AKSEPT, FHI, USAID