Darbu uzsākusi Mobilā HIV profilakses vienība
Kopš 21. janvāra Rīgā ir parādijusies mobilā brigāde

Biedrība DIA+LOGS, pateicoties UNODC finansiālajam atbalstam mikroautobusa iegādei un Rīgas domes finansējumam programmas regulārai darbībai ir uzsākusi Mobilās HIV profilakses vienības darbu.
Katru darba dienu no plkst 16:30 līdz 20:30 mūsu Mobilā vienība izbrauc Rīgas ielās. Darbības mērķis ir mazināt inficēšanās ar HIV risku, mainot šļirces, dalot prezervatīvus un sniedzot informāciju. Divas reizes nedēļā līdzi brauc medmāsa, kas veic konsultācijas un eksprestestus uz HIV.
Mobilās vienības uzdevums ir darboties tajos Rīgas rajonos, ko nesasniedz mūsu ielu darba HIV konsultanti, tādējādi mazinot kaitējumu narkotiku lietotāju vidē un sasniedzot jaunas HIV apdraudētās un sociāli atstumtās cilvēku grupas, kam aktuāli nepieciešami HIV profilakses pakalpojumi.
Pašlaik notiek regulāru maršrutu izstrāde un izpētes braucieni.  Pirmās darba nedēļas ir pierādījušas, ka pakalpojums ir ļoti vajadzīgs - izsniegtas 784 šļirces, savāktas izlietotās - 169, informēti 127 narkotiku lietotāji, veiktas mediķa konsultācijas un 4 HIV testi. Informatīvās lapiņas par Mobilo vienību atstātas spēļu zālēs, aptiekās, lombardos, kopmītņu telpās un citur.
Ja redziet Rīgas ielās baltu busiņu ar mūsu DIA+LOGS logo - ziniet: MOBILĀ VIENĪBA STRĀDĀ!

Ievietots: 30.11.-1, 00:00

« atpakaļ

Komentāri (0)

Vārds*
E-pasts * (Netiks publicēts)

* Lodziņā ievadiet bildē redzamo aritmētisko rezultātu! =

Jūsu komentārs *dialogs@diacentrs.lv

     
financial support by AKSEPT, FHI, USAID