ATBALSTI. PIEŅEM. NOVĒRTĒ

Pie sirds piesprausta sarkanā lentīte. Kā solidaritātes simbols. Cilvēku veidota performance, atspoguļojot tās pamatdomu sejas vaibstos, kustībās un balsīs – iedzīvināta sociālā akcijā. Zibakcijā. Tepat Rīgā, 1.decembrī, t/c Origo stacijas laukuma telpās. Kā atbalsts, sapratne un līdzbūšana.


Sarkanās lentītes veidošana, veicinot izpratni no cilvēka cilvēkā, vēl nekad nav bijusi tik būtiska. Jo, raugi, ņemot vērā statistikas datus, apgalvojums, ka HIV/AIDS tieši vai netieši skar ikvienu no mums, ir vairāk kā patiess. HIV nešķiro pēc dzimuma piederības, vecuma, seksuālās orientācijas, reliģiskās pārliecības, sociālā statusa, nacionalitātes vai citiem kritērijiem. Katrs no mums ir gana labs, lai to iegūtu… Tāpēc arī mūsu mazajā Latvijā tā ir realitāte, kas mums katram kā unikālam šīs sabiedrības pārstāvim ir jāapzinās. Jā, vīrusa klātbūtne organismā vieš savas korekcijas indivīda dzīvesstilā, sajūtās, uztverē, bet noteikti nepadara par sliktāku vai atstumjamu. No tā nav jābaidās, tikai mazliet jāpiesargas (ievērojot drošību dzimumattiecību laikā, proti, lietojot prezervatīvu un saskaroties ar inficēta cilvēka asinīm- tik vien!).  

Ikkatram no mums būtu svētīgi saprast, ka vienkārša socializēšanās ar HIV+ indivīdu nevar kaitēt. Tieši pretēji. Sarokošanās, apskāviens vai kopīga saruna pie tējas krūzes vairo prieku un mazina aizspriedumus. Jo mēs visi vēlamies būt pieņemti, saprasti un novērtēti . Katram no mums ir sapņi un vēlme pēc pilnvērtīgas dzīves. Un tikai no mums ir atkarīgs, vai dzīvosim sabiedrībā, kuras pamatvērtības ir cieņa, mīlestība, iecietība un atbalsts!

Palīdzēsim tiem, kurus skāris šis vīruss, - dzīvot, neslēpties un justies kā piederīgai un vērtīgai mūsu sabiedrības daļai. Vairosim izpratni par HIV/AIDS, lai sapņi, vērtības, veselība un mīlestība iet roku rokā ar cieņu un atbalstu. Ikvienam. Jo mēs visi, šeit un tagad, esam vienlīdz vērtīgi! Un ne tikai Pasaules AIDS dienā, bet katru dienu!

Tāpēc aicinām Tevi 1.decembrī piespraust pie krūts sarkano lentīti. Un, ja sanāk, atnākt mūs atbalstīt plkst.17.30 t/c Origo, kur notiks zibakcija un informatīva kampaņa.


Savukārt no plkst.18.00-18.15 LGBT un viņu draugu apvienība “Mozaīka” organize piemiņas pasākumu. Šajā laikā visi tiek aicināti aizdegt svecītes un/vai nolikt ziedus piemiņas vietā pie stēlas mirušajiem no AIDS. (Stēla atrodas trīstūrveida laikumā starp Marijas un Satekles ielu, pretim t/c Origo).

Ievietots: 30.11.2014, 20:55dialogs@diacentrs.lv

     
financial support by AKSEPT, FHI, USAID