AIDS mirušo piemiņas diena

Ik gadu maija trešajā svētdienā tiek atzīmēta starptautiskā “AIDS Candlelight Memorial" jeb no AIDS mirušo piemiņas diena, kad ar svecīšu iedegšanu un klusuma brīdi tiek pieminēti visi no šīs slimības mirušie. Šis pasākums ir vērienīgākā, nozīmīgākā un ilglaicīgākā sabiedrības izpratni un informētību veicinošā iniciatīva ar HIV/AIDS saistītos jautājumos - jau kopš 1983. gada apvieno 1200 sabiedriskās organizācijas 115 valstīs.

Starptautiskā no AIDS mirušo piemiņas diena tiecas nojaukt aizspriedumu un diskriminācijas barjeras, veicināt toleranci un sociālo integrāciju, kā arī radīt gaišāku nākotnes perspektīvu šodienas pacientiem. Šī diena tiek arī izmantota kā iespēja veidot dialogu ar valdību, parlamentu un vietējās kopienas pārstāvjiem par dažādiem ar HIV infekcijas izplatību konkrētajā valstī saistītiem jautājumiem un tās ierobežošanas iespējām.

Šī gada 12.maijā AIDS mirušo piemiņas dienas pasākumu, kas  notiks Latvijas Infektoloģijas centra teritorijā (Linezera iela 3, Rīga) rīko biedrība "AGIHAS".


Pasākuma programma:

11.00 Preses konference - ”HIV/AIDS – izaicinājums un iespēja Latvijas veselības aprūpes sistēmai un sabiedrībai”.

Piedalās HIV/AIDS jomā strādājošās NVO un pacientu organizācijas - “AGIHAS”, “Dia+Logs”, “Baltijas HIV asociācija”, apvienība “HIV.LV”, biedrība “Mozaīka” un nozares vadošie veselības aprūpes speciālisti – Prof. Baiba Rozentāle, Dr. med. Inga Januškeviča.

12:00 No AIDS mirušo piemiņai veltīts svinīgs brīdis un ziedu dobes izveide

Piedalās Prof., Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste, Prof. Baiba Rozentāle, mācītāja Jāna Jēruma – Grīnberga, u.c.

13.00 Neformālas sarunas pie kafijas tases.

 

                                                                               

                                      Attēls no 2015.gada AIDS mirušo piemiņas dienas

Ievietots: 06.05.2016, 10:44dialogs@diacentrs.lv

     
financial support by AKSEPT, FHI, USAID